Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
{if $_config.language_code == "cs" || $_config.language_code == "sk"}{/if}{if $_config.language_code == "it"}{/if}{if $_config.language_code == "en"}{/if}

Potisk


Oděvy s Vaším logem

Na Vámi vybrané zboží zajistíme aplikaci loga Vaší firmy.

Jakou technologii potisku zvolit?

Níže Vám uvádíme nejčastěji používané technologie potisku textilu. Ne každá technologie bude nejvhodnější pro Vaši zakázku. Záleží na materiálu textilu, požadovaném množství potisků a účelu Vaší reklamy z důvodu odolnosti potisku. Při zadávání objednávky je důležité vhodně zvolit technologii, dodat grafický podklad loga, specifikovat barevné provedení, velikost a umístění loga.


Sítotisk

Kdy použít sítotisk

Sítotisková technologie je nejtrvanlivější a nejkvalitnější volbou v potisku textilních materiálů ale i papíru. Výhodou je naprostá barevná stálost, trvanlivost potisku a současně i příznivá cena. Největší nevýhodou sítotisku je náročná tisková příprava. Není problém touto metodou potisknout jen jeden kus textilu, ale cena je příliš vysoká z důvodu přípravy. Hodí se spíše k potisku od 20-30 kusů.

Jak se tiskne sítotiskem

Tiskne se přes šablonu přímými nebo rastrovými barvami těrkou na potiskovaný předmět, v našem případě tričko, montérky, bundy apod. Šablonu tvoří napnutá polyesterová tkanina v rámu. Tkanina je povrstvena světlocitlivou vrstvou, která je osvícena přes film (předloha/logo) světlem s přesně stanovenou vlnovou délkou. V místech krytých filmem zůstane svělocitlivá vrstva nevytvrzená, místa vystavená světlu ztvrdnou. Poté se tiskový motiv vymyje vodou a po osušení je šablona připravena k tisku. Pro sítotiskové šablony se používají tkaniny o různém počtu ok na palec v závislosti na velikosti tiskového motivu, použité barvě a požadovaném krytí. Po ukončení tisku se šablona odvrství, vyčistí a připraví k dalšímu použití. Potisklý materiál je posléze vysoušen a fixován v tepelném tunelu o teplotě závislé na použití tiskového materiálu, nebo se nechává vytvrdit. Touto technologií se tiskne potisk na většinu značkového oblečení. Přesto, že se jedná o dosud nejkvalitnější technologii potisku triček, je pro zachování dlouhé životnosti doporučeno praní na 40°C (maximálně na 60 °C). Potisk je možné žehlit naruby.


Transfer

Kdy použít transfer

Transferový tisk je technologie s výbornými vlastnostmi, je trvanlivý, dobře drží, je stálobarevný. Příprava transferového tisku je však stejně náročná jako příprava sítotisku a proto se vyplatí při potisku více kusů textilu. Touto metodou je ale možné tisknout velmi tenké kontury, detaily loga a vícebarevné motivy. Nažehlené motivy vytvářejí na textilu pevnou a souvislou vrstvu barvy. Tričko s takto vytvořeným potiskem doporučujeme prát na max. 40°C. Tisk není možné žehlit. Pokud chcete, aby Vám potisk vydržel, doporučujeme ho také prát v ruce. Velkou výhodou tohoto druhu potisku je, že je možné připravit potisky do zásoby pro pozdější potisknutí.

Jak se tiskne transferem

Technologie využívá principu sítotisku. Netiskne se však přímo na textil, ale na transferový papír, který se potom za vysoké teploty (180°C) zažehlí na textil.


Flock

Kdy použít flock

Tento systém používáme hlavně pro potisk pracovního oblečení pro jeho vysokou trvanlivost a stálobarevnost. Potisk je měkký, na omak působí jako samet a má extrémní výdrž (praní na 60°C, žehlení přes motiv bez omezení teploty). Ale úspěšně se dá použit i pro potisk triček, mikin, teplákových souprav, zimních bund, vest a jiných výrobků podobného charakteru. Barvy pro použití u flock potisku jsou omezeny jen do okruhu těchto barev na vzorníku.

Jak se tiskne flockem

Jedná se o speciální technologii, kde se v první fázi nanese speciální technikou lepidlo do něhož se po sléze nastřílí statickým nábojem textilní střiž v rozmezí 0,5 až 2mm délky, dle druhu motivu, barvy a typu poflockovaní. Tisky provedené touto technologií jsou měkké a jejich trvanlivost je velmi vysoká. Co se týče užití v textilním průmyslu, žehlení je možné provádět přímo přes motiv bez omezení teploty.


Strojové vyšívání

Výšivka je čím dál více oblíbenější pro svůj vznešený vzhled a vysokou kvalitu. Strojní výšivkou je možné vyšívat loga téměř na jakékoliv textilní výrobky - ručníky, tašky, čepice, trička, bundy, atd.
 

MenuX

InformaceX